Ważne wydarzenia w roku szkolnym

2023/2024

 

 

21 czerwca 2024 r. UROCZYSTE POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Kochani Absolwenci! Dziękujemy za Wasz uśmiech i radość, za spontaniczność i zaufanie, za to, że przez tych kilka lat mogliśmy być razem! Życzymy Wam samych sukcesów na kolejnym etapie edukacji! W naszych sercach i w naszej pamięci zostaniecie na zawsze!

   

 

12 czerwca 2024 r. PROGRAM EDUKACYJNY "RZODKIEWKA RENIA"

Czerwone kuleczki dzieci poznawały różnymi zmysłami. Do degustacji przedszkolaki przygotowały twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem, pyszną sałatkę. Nie zabrakło oczywiście prac plastycznych w wykonaniu małych rączek.

    

 

11 czerwca 2024 r. KOZIA ZAGRODA

W tym dniu Starszaki udały się na wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej. Dzieci zapoznały się z kulturą Beskidu Śląskiego poprzez zwiedzanie drewnianej chaty, poznanie tamtejszego sposobu ubierania się, a także z tamtejszymi instrumentami. Poznały w jaki sposób robiono ser, również same mogły go zrobić. Dzieci miały okazję samodzielnie karmić kozy, była to dla nich ogromna radość.

     

 

29 maja 2024 r. ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII

W przedszkolach dogoterapia jest stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych zajęć edukacyjnych. Przez zabawę i naturalną interakcję z psem, dzieci uczą się ważnych umiejętności, które będą im służyć przez całe życie. Jest to jednorazowe lub okazjonalne spotkanie z psem terapeutycznym, aby uczyć dzieci podstawowych zasad bezpiecznego obchodzenia się ze zwierzętami.

    

                   

   

28 maja 2024 r. DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszym Przedszkolu tego dnia również nie zabrakło atrakcji. Były tańce, zabawy z chustą, upominki, tatuaże, słodki poczęstunek, zamki dmuchane, kolorowe balony i wiele innych niespodzianek. To był wspaniały dzień, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej.

  

    

       

         

      

                                      

 

23 maja i 27 maja 2024 r. ZARZECKA IZBA REGIONALNA

Przedszkolaki z grupy Żabek i Skrzatów miały przyjemność wybrać się do Zarzeckiej Izby Regionalnej znajdującej się w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu. Można w niej podziwiać wiele eksponatów, których pochodzenie szacuje się nawet na początek XX wieku.

       

           

 

21-23 maja 2024 r. DZIEŃ MAMY I TATY

"Kocham Cię Mamo! Kocham Cię Tato"! Wybrzmiało głośno w trakcie spotkań z rodzicami w OSP Mnich. Dzieci w wierszu, piosence i tańcu dały wyraz swej miłości do mamy i taty.

       

                       

 

17 maja 2024 r. SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ I RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki oraz ratownika medycznego, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić  i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

              

            

      

14 maja 2024 r. PROGRAM EDUKACYJNY "GROSZEK GUCIO"

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Witaminki" nasze przedszkolaki poznały kolejne, smaczne warzywo. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat zielonego groszku. Miały przyjemność spróbować jak smakuje to warzywo w różnych potrawach przygotowanych na zajęciach, a na koniec wykonały prace plastyczne.

       

     

13 maja 2024 r. STRAŻ POŻARNA W PRZEDSZKOLU

Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mnichu. W trakcie spotkania Panowie przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca oraz jakim sprzętem ratowniczym się posługują. Dzieci dowiedziały się, że ich działania nie polegają tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, burz i wypadków samochodowych.    

     

     

    

                           

07 maja 2024 r. WYJAZD NA SPEKTAKL "ALICJA W KRAINIE CZARÓW"

Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć musical profilaktyczny pt. "Alicja w Krainie Czarów" w Kinie Centrum w Jastrzębiu Zdroju. Dzieciom bardzo podobała się taka forma sztuki. Musical rozwinął wyobraźnię i wzbudził wiele emocji.

      

 

29 kwietnia 2024 r. DZIEŃ TAŃCA

Jak powszechnie wiadomo, taniec to wspaniała forma aktywności ruchowej dająca wiele radości i zadowolenia. Przedszkolaki miały okazję nauczyć się podstawowych kroków Zumby. Spotkanie przeprowadziła instruktorka Pani Patrycja. Dzieci bardzo chętnie wykonywały polecenia, bawiąc się przy wspaniałej muzyce i atmosferze jaka panowała podczas zabawy. 

                                                

 

22 kwietnia 2024 r. ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W tym dniu dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej.

    

                                    

 

09 kwietnia 2024 r. PROGRAM EDUKACYJNY "MARCHEWKA MAJA"

Każda z naszych przedszkolnych grup podjęła inne działania związane z marchewkowym projektem, ale wszyscy jednomyślnie uznali, że własnoręcznie zrobiony sok bądź surówka z marchewki i jabłka przebija w swojej popularności inne zdrowe, witaminowe posiłki. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi i jej odmian, a także doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

       

         

 

05 i 08 kwietnia 2024 r. DZIEŃ SPORTU

Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, ale również integrowanie się grup przedszkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo.

   

                        

                           

 

21 marca 2024 r. DZIEŃ LASU

Dzień Lasu to największe święto lasów i leśników, ma w naszym kraju długą, bo ponad 80-letnią tradycję. Z tej okazji nasze przedszkole odwiedził Pan Marek z Nadleśnictwa w Zabrzegu. Dzieci zapoznały się z pracą leśnika, zasadami ochrony przyrody, poznały leśnych mieszkańców oraz pogłębiły wiedzę na temat zagrożeń środowiska przyrodniczego ze strony człowieka. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zaznajomienie nas z pracą Leśniczego.

             

 

12 marca 2024 r. PROGRAM EDUKACYJNY "SZPINAK SZYMON"

Tego dnia wszystkie dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach ubrane na zielono. Dzieci śpiewały piosenkę "Szpinak Szymon" i tańczyły do niej. Następnie wzięły udział w zabawach edukacyjnych związanych tematycznie ze szpinakiem i kolorem zielonym. Celem zajęć było promowanie zdrowego stylu życia, zapoznanie dzieci z walorami odżywczymi szpinaku oraz zachęcenie do jego spożywania. Przedszkolaki poznały wygląd szpinaku, dowiedziały się jak uprawia się to warzywo, dotykały, wąchały i degustowały liście szpinaku.

                                         

 

08 marca 2024 r. DZIEŃ KOBIET

To wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

               

       

 

06 marca 2024 r. DZIEŃ LOGOPEDY

Tego dnia we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten dzień, a swoje święto miała nasza pani logopeda, czyli pani Marysia! Wśród przedszkolaków zostały zorganizowane zabawy logopedyczne, o których przebieg zadbała właśnie pani Maria.

    

   

 

01 marca 2024 r. WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY "ROSZPUNKA"

W tym dniu nasze przedszkolaki wybrały się autokarami do Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach na spektakl teatralny pt. "Roszpunka". Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Ośrodku kultury. Serdecznie DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców za pokrycie wszystkich kosztów.

            

 

26 luty 2024 r. TEATRZYK "KOPCIUSZEK"

Było nam niezmiernie miło ponownie gościć Panią Popławską z przepięknym przedstawieniem pt. "Kopciuszek". Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, mogły na chwilę stać się aktorami i zagrać na scenie. Spektakl bardzo podobał się przedszkolakom i dostarczył wszystkim wielu radosnych wrażeń. DZIĘKUJEMY Radzie Rodziców za sfinansowanie przedstawienia.

  

 

22 luty 2024 r. SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Gość ostrzegł też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu.  Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego. Dzieci chętnie wysłuchały opowiadań o codziennej pracy policjanta. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

      

 

16 luty 2024 r. DZIEŃ KOTA

"Dzień kota" to ciekawa i oryginalna forma edukacji, polegająca na przeprowadzeniu lekcji poświęconych tym uroczym zwierzątkom. Celem takiej lekcji jest zwiększenie wiedzy dzieci na temat kotów oraz rozwijanie ich empatii i odpowiedzialności za zwierzęta. W tym dniu Maluszki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie opaski. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych i śpiewanie kocich piosenek.

                   

 

14 luty 2024 r. WALENTYNKI

Jedno z najprzyjemniejszych świąt w ciągu roku! I to nie tylko dla zakochanych, bo walentynki to również idealna okazja, by celebrować przyjaźń i zwykłą sympatię do siebie nawzajem.

             

         

 

13 luty 2024 r. PROGRAM EDUKACYJNY "PAPRYKA POLA"

Tym razem naszym warzywnym bohaterem była papryka Pola. Dzieci degustowały paprykę, określały jej smak, kolor, kształt. Dowiedziały się, że papryka ma właściwości lecznicze, mi.in.: likwiduje bóle głowy, zawiera więcej witaminy C niż cytryna i pobudza apetyt. Oczywiście nie zabrakło prac plastycznych z wizerunkiem tego cennego warzywa.

             

      

 

12 luty 2024 r. DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO

W każdej grupie zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa. Przedszkolaki dowiedziały się jak trudną pracą zajmują się strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci, jak również jakie zagrożenia wynikają kiedy nie przestrzega się zasad bezpieczeństwa. Dzieci omawiały różne sytuacje, do jakich może dojść w domu, na ulicy, na placu zabaw i wskazywały, które służby ratunkowe należy zawiadomić w razie niebezpieczeństwa.

         

                   

 

08 luty 2024 r. TŁUSTY CZWARTEK

Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.

                        

 

25 stycznia 2024 r. BAL PRZEBIERAŃCÓW

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. W pierwszej kolejności przedszkolacy mieli możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych oraz do zdjęcia grupowego. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali balowej ustrojonej w motywy dżungli, gdzie przy obecności wodzireja zaczęła się prawdziwa zabawa.

    

      

                     

 

23 stycznia 2024 r. ZAKOŃCZENIE AKCJI "USZCZĘŚLIW PSA"

Jak co roku nasza placówka brała udział w zbiórce karmy suchej i mokrej dla czworonożnych pupili. Zebrane smakołyki oraz koce zostały przeznaczone dla zwierzaków ze schroniska Azyl w Cieszynie. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w akcji.

                              

 

17 stycznia 2024 r. PROGRAM EDUKACYJNY "BROKUŁ BORYS"

Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę na temat korzyści płynących ze spożywania brokułów i jego wartości odżywczych. Nie zabrakło zagadek, wspólnego rozwiązywania owocowo-warzywnej krzyżówki oraz pracy plastycznej. Ten zielony „król warzyw” gościł także na talerzach naszych przedszkolaków podczas obiadu. 

    

                                     

          

10-12 stycznia 2024 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA 

Przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. Starszaki zaprezentowały Jasełka.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. 
 
     
 
     
 
                    
    

22 grudnia 2023 r. WSPÓLNE KOLĘDOWANIE ORAZ WIGILIJKI GRUPOWE

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, całe nasze przedszkole spotkało się na wspólnym kolędowaniu przygotowanym przez dzieci z grupy Skrzatów oraz Żabek. Następnie odbyły się Wigilijki grupowe. Dzieci łamały się opłatkiem, składając sobie życzenia. Na stole pojawił się tradycyjny, świąteczny obiad. Nie zabrakło również prezentów, które dzieci znalazły pod choinką. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia.

              

       

                           

 

12 grudnia 2023 r. PROGRAM EDUKACYJNY "CEBULA CELINA"

Dzień Cebuli to kolejne święto warzywne w naszym przedszkolu. W trakcie zajęć badawczych dzieci poznały różne rodzaje cebuli i ich wartości zdrowotne. Dowiedziały się też, co oznacza być ubranym na cebulkę, jak i mieć fryzurę na cebulkę. Tego dnia przedszkolaki wykonywały sałatki z cebuli, surówki z cebuli oraz syrop z cebuli.

                              

     

7 grudnia 2023 r. MIKOŁAJKI

W tym dniu nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

           

       

4 grudnia 2023 r. DZIEŃ GÓRNIKA 

W tym dniu dowiedzieliśmy się jakiego koloru jest flaga górnicza, hymn oraz godło. Poznaliśmy węgiel do rysowania, wykonaliśmy prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, które przypominały pracę górnika. Teraz już wiemy czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny p. Rafała oraz za słodki upominek.

                                               

 

24 listopada 2023 r. DZIEŃ KOLEJARZA

Dzień Kolejarza to polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada.

"Dzień dobry, bileciki do kontroli". 24 listopada gościem przedszkolaków był pan Przemysław oraz pan Damian. Podczas spotkania goście opowiadali dzieciom na czym polega ich praca, czym różni się pociąg osobowy od towarowego oraz gdzie wjeżdża pociąg, kiedy skończy trasę.

                             

 

21 listopada 2023 r. ZAKOŃCZENIE AKCJI "PACZKA NA KRESY"

Podobnie jak w ostatnich latach – w tym roku również nasze przedszkole włączyło się w akcję, poprzez zbiórkę darów przeznaczonych na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin zamieszkujących Kresy. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

    

                     

 

17 listopada 2023 r. XVI PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W piątkowy ranek w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. "W krainie pór roku". Wszyscy uczestnicy reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Podziwiamy odwagę oraz zdolności aktorskie. Składamy również serdeczne podziękowania rodzicom oraz najbliższym, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występu. 

                   

 

14 listopada 2023 r. PROGRAM EDUKACYJNY "BURAK BRUNO"

Dzień Buraka w przedszkolu to święto, które w Polsce zyskało popularność dzięki inicjatywie organizacji edukacyjnych i nauczycieli. Celem jest edukacja najmłodszych na temat zdrowego odżywiania, warzyw i rolnictwa. Burak został wybrany jako symbol tego dnia ze względu na swoje unikalne właściwości i znaczenie w diecie.

      

    

   

11 listopada 2023 r. PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W tym uroczystym dniu przedszkolaki z grupy "Żabek" wzięły udział w finałowym koncercie parafialnej edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu.

                          

 

10 listopada 2023 r. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

                   

    

 

08 listopada 2023 r. EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

   

                 

 

30 października 2023 r. PROGRAM EDUKACYJNY "DYNIA DANA"

Dziś  w naszym  przedszkolu wesoła zabawa od rana. Swoje święto ma wesoła Dynia. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola dynie i ubrały się na kolor pomarańczowy. 

                    

                      

       

 

18 października 2023 r. DZIEŃ LISTONOSZA

Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty i listonosza. Ponadto, dzieci z grupy "Pszczółek" wybrały się w tym dniu do Urzędu Pocztowego, by nadać przesyłkę i wysłuchać pogadanki na temat "drogi listu".

          

                              

 

13 października 2023 r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne życzenia oraz upominki.

            

 

11 października 2023 r. PROGRAM EDUKACYJNY "OGÓREK OLEK"

W tym dniu w naszym przedszkolu ogórek znalazł się w centrum uwagi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki założyły ubiór w kolorze zielonym. We wszystkich grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia podczas których dzieci miały okazję zbadać dokładnie właściwości ogórka, smak, zapach, kształt, kolor.

                               

     

      

 

10 października 2023 r. DZIEŃ DRZEWA

Z tej okazji grupa "Żabek" zasadziła w naszym przedszkolnym ogrodzie drzewo (surmię bignoniową) z zaproszonym gościem Panem Mieczysławem Puzoniem ze Stowarzyszenia "EKO-ŻYCIE".

         

 

04 października 2023 r. DZIEŃ MUZYKI

W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych.

          

                          

                                            

 

29 września 2023 r. DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły drobne upominki. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

   

        

 

28 września 2023 r. DZIEŃ JABŁKA

Celem uczczenia Dnia Jabłka jest przypomnienie przedszkolakom, że to bardzo zdrowy owoc, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy. 

   

                                                

    

 

25 września 2023 r. WYCIECZKA ŻABEK DO KADŁUBKA

Dzieci z grupy Żabek wybrały się na wycieczkę do "Kadłubka". Celem wyjazdu było poznanie fauny i flory Jeziora Goczałkowickiego. Dzieci wysłuchały ciekawej pogadanki i obejrzały eksponaty zwierząt.

 

                      

 

20 września 2023 r. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i grach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

        

     

                                  

 

12 września 2023 r. PROGRAM EDUKACYJNY "POMIDOR PAFNUCY"

W ramach programu edukacyjnego WITAMINKI rozpoczęliśmy przygodę z warzywami. Naszym pierwszym bohaterem został pomidor Pafnucy. Przedszkolaki podjęły pomidorowe wyzwania. Zapoznały się z witaminkami ukrytymi w pomidorze, tworzyły prace plastyczne, bawiły się w pomidorowe zabawy, a przede wszystkim odkrywały różnorodność pomidorów oraz potraw, przetworów z nich wykonanych. Bogactwo wrażeń smakowych było ogromne.

       

       

                                 

 

 

        

     

                                  

  

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego, artykuł 3635 - AKTUALNOŚCI Z  GMINY LIPNO - DLA MIESZKAŃCA - Urząd Gminy Lipno

 

Serdecznie witamy Naszych Przedszkolaków po wakacyjnej przerwie.

 

 

Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym

życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości!