Ważne wydarzenia w roku szkolnym

2023/2024

 

7 grudnia 2023 r. MIKOŁAJKI

W tym dniu nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

           

       

4 grudnia 2023 r. DZIEŃ GÓRNIKA 

W tym dniu dowiedzieliśmy się jakiego koloru jest flaga górnicza, hymn oraz godło. Poznaliśmy węgiel do rysowania, wykonaliśmy prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, które przypominały pracę górnika. Teraz już wiemy czym zajmują się górnicy, jak trudną, ciężką i niebezpieczną mają pracę. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny p. Rafała oraz za słodki upominek.

                                               

 

24 listopada 2023 r. DZIEŃ KOLEJARZA

Dzień Kolejarza to polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada.

"Dzień dobry, bileciki do kontroli". 24 listopada gościem przedszkolaków był pan Przemysław oraz pan Damian. Podczas spotkania goście opowiadali dzieciom na czym polega ich praca, czym różni się pociąg osobowy od towarowego oraz gdzie wjeżdża pociąg, kiedy skończy trasę.

                             

 

21 listopada 2023 r. ZAKOŃCZENIE AKCJI "PACZKA NA KRESY"

Podobnie jak w ostatnich latach – w tym roku również nasze przedszkole włączyło się w akcję, poprzez zbiórkę darów przeznaczonych na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin zamieszkujących Kresy. Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

    

                     

 

17 listopada 2023 r. XVI PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

W piątkowy ranek w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt. "W krainie pór roku". Wszyscy uczestnicy reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Podziwiamy odwagę oraz zdolności aktorskie. Składamy również serdeczne podziękowania rodzicom oraz najbliższym, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie dzieci do występu. 

                   

 

14 listopada 2023 r. DZIEŃ BURAKA

Dzień Buraka w przedszkolu to święto, które w Polsce zyskało popularność dzięki inicjatywie organizacji edukacyjnych i nauczycieli. Celem jest edukacja najmłodszych na temat zdrowego odżywiania, warzyw i rolnictwa. Burak został wybrany jako symbol tego dnia ze względu na swoje unikalne właściwości i znaczenie w diecie.

      

    

   

11 listopada 2023 r. PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W tym uroczystym dniu przedszkolaki z grupy "Żabek" wzięły udział w finałowym koncercie parafialnej edycji Przeglądu Pieśni Patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Chybiu.

                          

 

10 listopada 2023 r. ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu  Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w kształcie kwiatka w barwach ojczystych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

                   

    

 

08 listopada 2023 r. EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

   

                 

 

30 października 2023 r. DZIEŃ DYNI

Dziś  w naszym  przedszkolu wesoła zabawa od rana. Swoje święto ma wesoła Dynia. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola dynie i ubrały się na kolor pomarańczowy. 

                    

                      

       

 

18 października 2023 r. DZIEŃ LISTONOSZA

Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które przybliżyły im pracę poczty i listonosza. Ponadto, dzieci z grupy "Pszczółek" wybrały się w tym dniu do Urzędu Pocztowego, by nadać przesyłkę i wysłuchać pogadanki na temat "drogi listu".

          

                              

 

13 października 2023 r. DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować w tym dniu, swoim ukochanym  paniom i pracownikom przedszkola za uśmiech, życzliwość i trud włożony w ich wychowanie, za opiekę, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy oraz smaczne posiłki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne życzenia oraz upominki.

            

 

11 października 2023 r. DZIEŃ OGÓRKA

W tym dniu w naszym przedszkolu ogórek znalazł się w centrum uwagi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki założyły ubiór w kolorze zielonym. We wszystkich grupach przedszkolnych zostały przeprowadzone zajęcia podczas których dzieci miały okazję zbadać dokładnie właściwości ogórka, smak, zapach, kształt, kolor.

                               

     

      

 

10 października 2023 r. DZIEŃ DRZEWA

Z tej okazji grupa "Żabek" zasadziła w naszym przedszkolnym ogrodzie drzewo (surmię bignoniową) z zaproszonym gościem Panem Mieczysławem Puzoniem ze Stowarzyszenia "EKO-ŻYCIE".

         

 

04 października 2023 r. DZIEŃ MUZYKI

W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Każde dziecko, miało możliwość spróbowania samodzielnej gry na instrumentach, odkrywając przy tym swój talent muzyczny. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych ale również aktywnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych.

          

                          

                                            

 

29 września 2023 r. DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” oraz wręczyły drobne upominki. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

   

        

 

28 września 2023 r. DZIEŃ JABŁKA

Celem uczczenia Dnia Jabłka jest przypomnienie przedszkolakom, że to bardzo zdrowy owoc, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy. 

   

                                                

    

 

25 września 2023 r. WYCIECZKA ŻABEK DO KADŁUBKA

Dzieci z grupy Żabek wybrały się na wycieczkę do "Kadłubka". Celem wyjazdu było poznanie fauny i flory Jeziora Goczałkowickiego. Dzieci wysłuchały ciekawej pogadanki i obejrzały eksponaty zwierząt.

 

                      

 

20 września 2023 r. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

To dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. 

Kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i grach. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

        

     

                                  

 

12 września 2023 r. DZIEŃ POMIDORA

W ramach programu edukacyjnego WITAMINKI rozpoczęliśmy przygodę z warzywami. Naszym pierwszym bohaterem został pomidor Pafnucy. Przedszkolaki podjęły pomidorowe wyzwania. Zapoznały się z witaminkami ukrytymi w pomidorze, tworzyły prace plastyczne, bawiły się w pomidorowe zabawy, a przede wszystkim odkrywały różnorodność pomidorów oraz potraw, przetworów z nich wykonanych. Bogactwo wrażeń smakowych było ogromne.

       

       

                                 

 

 

        

     

                                  

  

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego, artykuł 3635 - AKTUALNOŚCI Z  GMINY LIPNO - DLA MIESZKAŃCA - Urząd Gminy Lipno

 

Serdecznie witamy Naszych Przedszkolaków po wakacyjnej przerwie.

 

 

Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym

życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości!