Drodzy Rodzice

 Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 nakłada na nauczycieli przedszkoli obowiązek poinformowania rodziców o dostępnych materiałach, a także możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.

Nasi nauczyciele realizują ten obowiązek od samego początku zawieszenia zajęć w placówce!!

Gorąco zachęcamy wszystkich do korzystania z propozycji zamieszczanych na stronie przedszkola. Szczególnie starszaki powinny na bieżąco realizować materiał przygotowany do kształcenia na odległość! Codzienne zabawy z literami, ćwiczenia grafomotoryczne  oraz doskonalenie umiejętności matematycznych to niezbędny element do osiągnięcia gotowości szkolnej!! A jak wiecie trening czyni mistrza!!! Zabawy na szczęście na tym etapie edukacji nie są skomplikowane, a dzięki wskazówkom nauczycieli czy instrukcjom zamieszczanym w materiałach do pobrania, dzieci będą się świetnie bawiły oraz poszerzały i doskonaliły wiedzę o otaczającym świecie.  Nie oceniamy nadesłanych prac! Ale gorąco zachęcamy do korespondencji!! Każde zdjęcie wywołuje ogrom pozytywnych emocji!!! Takie „spotkania” są teraz potrzebne zarówno dorosłym jak i dzieciom!!

Kochane Dzieci pamiętajcie o przedszkolu!! Bo przedszkole pamięta o WAS!!

Pozdrawiam

Małgorzata Kowalczyk

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mnichu

 

Dni wolne od przedszkola, ale nie od kreatywnych zabaw !!!

Drodzy Rodzice! W tym trudnym okresie gorąco proszę o stosowanie się do zaleceń i ograniczenie wyjścia z domu do minimum. Spędźmy czas z naszymi najbliższymi. Wykorzystajmy go na grę w gry planszowe czy karty, pozwólmy dzieciom na kreatywne zabawy materiałami plastycznymi, zachęćmy do wspólnego przyrządzania zdrowych posiłków!! Nauczyciele za pośrednictwem strony internetowej przedszkola podpowiedzą również w jaki sposób można bawić się z dziećmi, aby rozwijały umiejętności niezbędne do osiągnięcia gotowości szkolnej. Zapraszamy do odwiedzania zakładki grupy w przedszkolu, gdzie każdy wychowawca będzie zamieszczał materiały do pobrania i zachęcał do podejmowania różnych aktywności oraz kontaktu drogą emaliową. Z kolei w zakładce jadłospis codziennie będą pojawiały się nowe pomysły do przyrządzania wraz z dzieckiem smacznych i zdrowych przekąsek. (Wszystkie materiały będą miały charakter fakultatywny.) 

 

Prosząc o odpowiedzialne zachowania, życzę cierpliwości, wytrwałości i wiary w efekt podejmowanych wspólnie działań!

 

 Małgorzata Kowalczyk

 

Dyrektor Przedszkola Publicznego w Mnichu

 

 

 

Rodzicu przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 

https://www.zus.pl/

 

 

 

Ważna informacja!

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z poniższymi:

1. Regulaminem stołówki

 

pobierz regulamin

oraz

2. Regulaminem korzystania z kart 

pobierz regulamin

 

pobierz aneks nr 1 do regulaminu

 

 

 

 

 

 

Reforma edukacji