Aktualności

 

 

Ważne wydarzenia z życia Przedszkola 

 

8.03.2020 r. -  obchodziliśmy Święto Kobiet. Z tej okazji Rada Rodziców zorganizowała miłą niespodziankę dla wszystkich przedszkolaków. Bardzo dziękujemy! Wszystkim kobietom życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wzięły aktywny udział w projekcie „Paczka na kresy”, w której zachęcono rodziców do zbierania artykułów plastycznych. Wszystkie dary przekazano i zebrano dla dzieci, które żyją w niedostatku. Dziękujemy rodzicom za aktywne uczestnictwo w zbiórce artykułów dla dzieci!

 

 

05.03.2020 r. – „Tłusty czwartek” w przedszkolu był pyszny! Przedszkolaki tego dnia mogły kosztować smaczne pączki, które przygotowano dla dzieci na podwieczorek. Smacznego! :)

 

 

 

 

24.02. - 28.02.2020 r. - w przedszkolu zorganizowano dla wszystkich dzieci projekt - „Muzyczny Tydzień”. Tematem zajęć organizowanych dla przedszkolaków była „Muzyka klasyczna i sławni kompozytorzy”. Podczas ogromu aktywności muzycznych, tanecznych i ruchowych dzieci miały okazję zapoznać się z muzyką klasyczną i jej twórcami. Wszyscy z radością aktywnie uczestniczyli w improwizacjach muzycznych i ruchowych. Przedszkolakom zorganizowano takie atrakcje jak: wyjście do przedszkolnej filharmonii, „Muzyczny koncert”, muzykowanie i granie na instrumentach,  zabawy taneczne i plastyczne.

 

 

 

Grupa „Smerfów” oraz „Skrzatów” w ciągu roku aktywnie uczestniczy w projekcie „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

 

 

 

W styczniu nasze przedszkole wzięło czynny udział w zbiórce karmy dla zwierząt, którą przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt „Azyl” z Cieszyna. Zebrano 60 kg karmy suchej i mokrej dla psów i kotów.

 

W związku z aktywnym udziałem w akcji dnia 19.02.2020 r.  przedszkole odwiedzili wolontariusze, którzy odbierali karmę i przedstawili prelekcję dla dzieci na temat zachęcania do adopcji psów.

 

 

12.02.2020 r. - Tego dnia grupy „Pszczółek” i „Skrzatów” gościły w sali OSP  Mnich swoich dziadków i babcie na występach artystycznych z okazji ich  święta. Pod koniec uroczystości dzieci wręczyły prezenty i ugościły dziadków słodkim poczęstunkiem.

„Pszczółki” zaprezentowały życzenia dla babć i dziadków.

 

 

„Skrzaty” pokazały występ pt.: „Prezent dla Babci i Dziadka”

 

 

11.02.2020 r. - Jak co roku w strażnicy OSP Mnich odbyła się Uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały przepiękne występy artystyczne oraz prezenty dla swoich Babć i Dziadków. Podczas prezentacji artystycznej zaproszono bliskich na słodki poczęstunek.

Najmłodsza grupa „Biedronek” tego dnia wcieliła się w rolę misiów, które

przedstawiły wiersze, piosenki oraz tańce.

 

 

 

Grupa „Mrówek” wykonała wiersze dla babć i dziadków, zaśpiewali piosenki

oraz zaprezentowali się w tańcu „Babuszki- staruszki”.

 

 

Grupa „Smerfów” zaprezentowała humorystyczne przedstawienie pt.:

„Detektywi”.

 

 

 

07.02.2020 r. - Grupy „Smerfów”, „Pszczółek” i „Skrzatów” wybrały się do

Szkoły Podstawowej w Mnichu na spektakl koła teatralnego pt.: „Wróżki” na

podstawie baśni Ch. Perraulta. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

 

 

10.01.2020 r. - W piątek w sali OSP Mnich przedszkolaki oraz uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Mnichu wystąpili przed publicznością, aby wesprzeć szczytny cel, jaki jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Grupa „Skrzatów” zaprezentowała przedstawienie pt. „Zimowa Opowieść” oraz przedstawiono recytację wiersza w wykonaniu Michała Krzempka.

 

 

 

 08.01.2020 r. – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.

Grupa Skrzatów, Pszczółek oraz Smerfów w grudniu brały udział w konkursie plastycznym dla dzieci pt. „Moja ulubiona legenda Polska”, którego głównym celem było zainteresowanie dzieci polską literaturą, historią i pięknem naszego kraju.

 

 

07.01.2020 r. - Bal karnawałowy dla dzieci - uczestnictwo dzieci w balu przebierańców. Odbyły się radosne zabawy i tańce przy karnawałowej muzyce.

 

 

20.12.2019 r. – Przedstawienie Bożonarodzeniowe „Jasełka” - dzieci oglądały występ artystyczny w wykonaniu starszej grupy Skrzatów. Następnie w każdej grupie odbyły się Wigilijki. Przedszkolaki uczestniczyły w świątecznym poczęstunku i otrzymały prezenty. Z sal słychać było dźwięk kolęd, a dzieci składały sobie życzenia.

 

 

 

19.12.2019 r. - Przedszkolaki zaprezentowały „Jasełka” również dla swoich

rodziców, którzy zgromadzili się licznie podczas występu.

 

 

 

06.12.2019 r. - Spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Dzieci miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne „Szewczyk Dratewka”, które przyjechało do naszego przedszkola. Każda grupa na spotkanie z Mikołajem przygotowała krótkie występy artystyczne: piosenki i tańce. Następnie dzieci otrzymały od Świętego Mikołaja prezenty i zrobiły sobie zdjęcia pamiątkowe.

 

 

  

25.11.2019 r. - W każdej grupie odbył się Dzień Pluszowego Misia - dzieci wzięły udział w zabawach, konkursach i tańcach. 

 

 

19. 11. 2019 r.-  Oglądanie przez dzieci przedstawienia teatralnego „Blaszany bębenek”.

 

14. 11. 2019 r. - Uroczystość „40- lecia Przedszkola Publicznego w Mnichu”

Tego dnia w przedszkolu odbyła się audycja muzyczna „Melodie bajkowe” dla wszystkich przedszkolaków. Z tej okazji przedszkolaki otrzymały prezent od Stowarzyszenia Ekologicznego EkoŻycie w Chybiu- drzewko, które tego dnia posadziliśmy w ogrodzie przedszkolnym.

Tego dnia popołudniu odbyła się uroczystość, na której gościliśmy ważne osoby związane z życiem przedszkola. Odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań i kwiatów. Goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny w wykonaniu starszej grupy „40 lat minęło”. Goście przeglądali kroniki przedszkola, mogli zobaczyć zdjęcia z dawnych lat, widzieli również film o przedszkolu. Na koniec odbyła się odświętna kolacja i poczęstunek.

 

 

 

 

31.10.2019 r. - XI Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs organizowany co roku w naszym przedszkolu. W tym roku w recytatorskich zmaganiach wzięło udział 15 uczestników. Przedszkolaki recytowały wiersze napisane przez członków swoich rodzin. Ideą przewodnią konkursu jest rozbudzenie zamiłowań czytelniczych, wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu w kreatywny i ciekawy sposób. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało „Wszystko zaczyna się od przedszkola”, co związane jest z jubileuszem 40-lecia Przedszkola Publicznego w Mnichu przypadającym na rok 2019.Laureatem konkursu został Michał Krzempek (grupa IV), który wyrecytował wiersz „Prawdziwe życie” w prawdziwie aktorskim stylu. 

 

 

 

24.10.2019 r. – wyjazd grupy IV oraz V do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej KADŁUBEK prowadzony przez Stowarzyszenie Ekologiczne EkoŻycie w Chybiu. Ośrodek posiada bogate zaplecze edukacyjne: plansze poglądowe, gabloty, makiety, sprzęt audiowizualny oraz optyczny, filmy przyrodnicze oraz ciekawą kolekcję zwierząt. 

 

 

23.10.2019 r. – Dzień Edukacji Narodowej w OSP Mnich. Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela, w którym uczestniczyły wszystkie placówki oświatowe Gminy Chybie. Wychowankowie z naszego przedszkola uświetniły ten dzień wspaniałymi występami artystycznymi dla wszystkich zaproszonych gości.

 

 

18.10.2019 r. – wyjazd grupy IV oraz V do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Atrakcją parku były muflony oraz daniele, które dzieci miały przyjemność karmić marchewkami przygotowanymi przez pracowników kuchni przedszkolnej. W zagrodzie można było zobaczyć również: żubry, jelenie, sarny, żbiki, dziki i jenoty. Największą atrakcją był pokaz ptaków drapieżnych podczas ich lotów. Dzieci oglądały plansze edukacyjne oraz spacerowały aleją bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek.

 

 

 

15.10.2019 r. – Udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych w „Warsztatach Mydlarskich” prowadzonych przez firmę PRepublika fotografia szkolna. Dzieci aktywnie uczestniczyły w produkcji naturalnych mydełek, które pod koniec dnia mogły zabrać ze sobą do domu.

 

 

 

02.10.2019 r. – w trakcie spaceru najmłodsza grupa przedszkolaków miała przyjemność uczestniczyć w pokazie strażackim zastępu OSP Skoczów prowadzonym w Szkole Podstawowej w Mnichu.

 

 

 

30.09.2019 r. – Dzień Głośnego Czytania „Cukierku ty łobuzie”. Czytanie książki przez uczennicę Szkoły Podstawowej w Mnichu w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

 

 

20.09.2019 r. – „Dzień Przedszkolaka” połączony z pasowaniem dzieci z najmłodszych grup przedszkolnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reforma edukacji